Thanapat has logged 160 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Times

Three Times

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Confucian Confusion

A Confucian Confusion

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry