Thanapat has logged 216 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Project A

Project A

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demon Slayer the Movie: Mugen Train

Demon Slayer the Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà Vu

Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà Vu

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Goodbye South, Goodbye

Goodbye South, Goodbye

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shadows in Paradise

Shadows in Paradise

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gauche the Cellist

Gauche the Cellist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flight of the Red Balloon

Flight of the Red Balloon

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry