• Tenet

    ★★★★

  • The Dark Divide

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Little Nights, Little Love

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Mirai

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Dunkirk

  • Despicable Me 3

  • The Lego Batman Movie

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Minions

    ½

  • Inside Out

    ★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Paddington

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★

  • The Imitation Game

  • Ping Pong the Animation

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Nut Job

    ½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★½

  • The Web

    ★★★★★

  • Gravity

    ★½

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • Despicable Me 2

    ★½

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà Vu

    ★★½

  • Upstream Color

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★

  • Brave

    ★★½

  • The Avengers

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★½