josh rosenthal has logged 30 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bloodsucking Freaks

Bloodsucking Freaks

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Dusty II: Rusty's Revenge

Dusty II: Rusty's Revenge

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Dusty

Dusty

2016
×
Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Edit this entry  
03
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry