Gabrielle has logged 351 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gintama

Gintama

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Little Pony: Equestria Girls

My Little Pony: Equestria Girls

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Carmilla Movie

The Carmilla Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry