• The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Der Penny-Markt auf der Reeperbahn: Neues vom Kult-Discounter

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Godzilla vs. Hedorah

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★½

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Bones

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Mad God

    ★★★½

  • A Pure Place

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Old

    ★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Hard Hit

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½