Ethan has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An Account Of Creative Paralysis

An Account Of Creative Paralysis

×
Read the review Edit this entry  
30
A Street Rat Named Eddy

A Street Rat Named Eddy

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Revelation

Revelation

×
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry