• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Beatriz at Dinner

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Mudbound

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • The Salesman

    ★★★★★

  • Kicks

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Grandmaster

    ★★★★★

  • Mother

    ★★★★½

  • About Elly

    ★★★★

  • Death Proof

    ★★★½

  • The Host

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Jaws

    ★★★★

  • Black Girl

    ★★★★