Daniel has logged 22 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tread

Tread

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
VFW

VFW

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cujo

Cujo

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry