Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Innocent Man

The Innocent Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
El sinvergüenza

El sinvergüenza

1984
×
★★★★
Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
½
Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Welcome to Sudden Death

Welcome to Sudden Death

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
01
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spare Parts

Spare Parts

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Untitled Free Guy Sequel

Untitled Free Guy Sequel

×
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taken

Taken

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cocaine Godmother

Cocaine Godmother

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★½
Edit this entry