• The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Archive

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • Mulan

    ½

  • Onward

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Courier

    ★★★

  • Togo

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★