Griffin has logged 28 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Explorers

Explorers

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry