Sort by

single white femalien has logged 97 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Infini

Infini

2002
×
★★★
Edit this entry  
31
Abuelitos

Abuelitos

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
Ruta Destroy

Ruta Destroy

2002
×
★★½
Edit this entry  
31
Miss Greeny

Miss Greeny

1997
×
Edit this entry  
31
Flat 'N' Fluffy

Flat 'N' Fluffy

2001
×
Edit this entry  
31
Sister LuLu

Sister LuLu

2001
×
★★
Edit this entry  
31
Tea Break

Tea Break

2004
×
★★½
Edit this entry  
31
Dance with Death

Dance with Death

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night Eyes

Night Eyes

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Orphan

The Orphan

1979
×
★★
Edit this entry  
30
Fight for Your Life

Fight for Your Life

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Twins

Twins

1988
×
★★
Edit this entry  
30
Don't Look in the Basement 2

Don't Look in the Basement 2

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Nightmare in Columbia County

Nightmare in Columbia County

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hardball

Hardball

2001
×
★★
Edit this entry  
26
I've Heard the Mermaids Singing

I've Heard the Mermaids Singing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Get Hard

Get Hard

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Skyscraper Symphony

Skyscraper Symphony

1929
×
Edit this entry  
24
Pursuit of Happiness

Pursuit of Happiness

1940
×
Read the review Edit this entry  
24
The Film That Rises to the Surface of Clarified Butter

The Film That Rises to the Surface of Clarified Butter

1968
×
Edit this entry  
24
Alice in Acidland

Alice in Acidland

1969
×
★★½
Edit this entry  
24
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
★★★
Edit this entry  
24
Nathalie Granger

Nathalie Granger

1972
×
★★½
Edit this entry  
23
Technology/Transformation: Wonder Woman

Technology/Transformation: Wonder Woman

1978
×
Edit this entry  
23
Tarantella

Tarantella

1940
×
Edit this entry  
23
A Study in Choreography for Camera

A Study in Choreography for Camera

1945
×
Edit this entry  
23
Cool Hands, Warm Heart

Cool Hands, Warm Heart

1979
×
Edit this entry  
23
Four Women

Four Women

1975
×
Edit this entry  
23
Satan's Children

Satan's Children

1975
×
★★½
Edit this entry  
23
54

54

1998
×
★★
Edit this entry  
23
Things

Things

1989
×
★★½
Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★
Edit this entry  
19
In the Folds of the Flesh

In the Folds of the Flesh

1970
×
★★½
Edit this entry  
18
Mother, May I Sleep with Danger?

Mother, May I Sleep with Danger?

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kiss

The Kiss

1988
×
★★
Edit this entry  
16
The Wolf Knife

The Wolf Knife

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★½
Edit this entry  
16
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hide and Seek

Hide and Seek

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Scar Tissue

Scar Tissue

1979
×
Edit this entry  
15
Shadowland or Light from the Other Side

Shadowland or Light from the Other Side

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
xXx

xXx

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stepdaughter

The Stepdaughter

2000
×
★★
Edit this entry  
12
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
Read the review Edit this entry