• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • The Supporters

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Infinite

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Q: Into the Storm

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Last Cruise

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Locked Down

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Old Guard

  • Money Plane

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Irresistible

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½