• Willy's Wonderland

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Porno

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Hidden City

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Hunter Killer

    ★★½

  • The Head Hunter

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Apostle

  • London Fields

    ½

  • Smallfoot

    ★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★½

  • Unbroken: Path to Redemption

    ½

  • In Fabric

    ★★★½

  • High Life

  • Shadow

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

  • Death of a Nation

    ½

  • The Meg

    ★★½

  • Nightmare Cinema

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Detainment

    ★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • The Image Book

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★★

  • Donbass

    ★★½

  • Helsinki Mansplaining Massacre

    ★★½

  • Demon House

    ★★½

  • Blockers

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Transit

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Hair Wolf

    ★★

  • Mandy

    ★★

  • Summer of 84

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★½

  • The Post

    ★★★½

  • Father Figures

    ½