Indolentguy has logged 39 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Aspirants

Aspirants

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dororo

Dororo

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Steins;Gate

Steins;Gate

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Violet Evergarden: The Day You Will Understand

Violet Evergarden: The Day You Will Understand "Love" Will Surely Come

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Drishyam 2

Drishyam 2

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry