Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Edit this entry  
14
The Boxer

The Boxer

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Stay

Stay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Juice

Juice

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Closeness

Closeness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Symbiosis

Symbiosis

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boss Level

Boss Level

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forever

Forever

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lizard

Lizard

2020
×
Edit this entry  
29
We're Not Animals

We're Not Animals

2021
×
Edit this entry  
29
Black Bodies

Black Bodies

2020
×
Edit this entry  
29
Excuse Me Miss, Miss, Miss

Excuse Me Miss, Miss, Miss

2019
×
Edit this entry  
29
Ava from My Class

Ava from My Class

2020
×
Edit this entry  
29
The Longest Dream I Remember

The Longest Dream I Remember

2021
×
Edit this entry  
29
Wiggle Room

Wiggle Room

2021
×
Edit this entry  
29
White Wedding

White Wedding

2021
×
★★★½
Edit this entry