Sort by

Fritz Lewis has logged 147 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Wake of the Crashing Dawn

In Wake of the Crashing Dawn

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Blow

Blow

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Runaway

Runaway

2010
×
Read prior review Edit this entry  
14
Stuart: A Life Backwards

Stuart: A Life Backwards

2007
×
Edit this entry  
10
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Naked City

The Naked City

1948
×
Edit this entry  
24
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Narc

Narc

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Wave

The Wave

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hardcore

Hardcore

1979
×
Edit this entry  
01
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
29
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once

Once

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
Lusers

Lusers

2015
×
Edit this entry  
12
He110

He110

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Thlípsi

Thlípsi

2018
×
Read the review Edit this entry