• The Irishman: In Conversation

  • Masked

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • An Ode To No One

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • My American Dream

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Sharp Edge

  • Fleeting

  • Excuse Me Miss, Miss, Miss

  • A Street Rat Named Eddy

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Take Me Out

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Symbiosis

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Rise of Jordan Peterson

  • The Riverman

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Fading Memories

  • Rocketman

    ★★★

  • This is Your Cuba

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • The Lonely

  • as i was moving ahead occasionally i saw brief glitches of beauty

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Rock Bottom

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½