• Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Balloon

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Light of My Life

    ★★★

  • Cold Pursuit

  • The Wandering Earth

    ★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

  • Luce

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • Monos

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Well Done

  • Welcome Back Harry

  • Kitbull

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Uninspired

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Thlípsi

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Iungo

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Noise Pollution

  • Light My Fire

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

  • Perturbation

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Faucets

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Skin

    ★★½

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Suspiria

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind