• No Time to Die

  • Malignant

    ½

  • Candyman

    ★½

  • Reminiscence

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Power

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

  • Censor

    ★½

  • The Little Things

  • Wonder Woman 1984

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★½

  • Mandibles

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

  • Hamilton

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Capone

    ★★★

  • Beastie Boys Story

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Relic

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Night House

    ★★

  • The Courier

    ★★

  • The Outsider

  • Togo

    ★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • Noelle

    ★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • About Endlessness

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★