Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Edit this entry  
18
The Power

The Power

2021
×
Edit this entry  
17
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★½
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
Edit this entry  
04
The Lodge

The Lodge

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
29
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★
Edit this entry  
28
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Edit this entry  
26
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
★★
Edit this entry  
16
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
Edit this entry  
13
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Brian Banks

Brian Banks

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Floating Clouds

Floating Clouds

1955
×
★★
Edit this entry  
17
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Anatahan

Anatahan

1953
×
★★★
Edit this entry  
07
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★
Edit this entry  
04
Ripley's Game

Ripley's Game

2002
×
★★½
Edit this entry  
04
Radium Girls

Radium Girls

2018
×
★½
Edit this entry  
02
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Edit this entry  
31
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★½
Edit this entry  
30
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Europe '51

Europe '51

1952
×
★★½
Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★
Edit this entry