Coney İblisi 🎟️

Coney İblisi 🎟️

Şarabı, sanatı ve sinemayı seviyorum. Film önerisi için yazdıklarıma ya da listeler bölümüne bakabilirsiniz.

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • My King

  My King

  ★★★★

  Çok şey yaşamış, çok şey mahvetmiş, defalarca yaşamış olmalıyız ki seninle hiçbir şeyi berbat etmeyelim. Aşk yeni, temiz ve saf olduğunda hiçbir anlam ifade etmez.


  Mubi olmasa hem çok tatlı hem de çok acı yanlara sahip, her şeyiyle gerçeği aratmayan bu hikayeyi göremeyecektik. Birbirine tutkuyla aşık olan ve zaman geçtikçe ikisi de mahvolan iki karakter, iki dev oyunculuk: Vincent Cassel ve Emma Bercot.

  İkinci yarının başlarında alkolün, yatıştırıcıların ve yaşadıklarının etkisinde bir insanın kırılışını, iki farklı sahnede muhteşem bir şekilde oynamış Emma Bercot. Gerçekten canımı yaktı izlerken.

 • State Funeral

  State Funeral

  ★★★★

  İlk kez yayınlanan arşiv görüntüleri ile Stalin'in cenazesi...

  İzlediğim en etkileyici gerçek görüntülerdi. Film çekilse emin olun bu kadar iyi olamazdı. Rusya'nın son yıllarda arşivlerini açması o kadar iyi oldu ki. Eşsiz şeyler izliyoruz.

  Teşekkürler MUBİ

Popular reviews

More
 • The Father

  The Father

  ★★★★

  Uzun bir koridorun sonunda bir kapı olduğunu düşünün. Kapıya doğru koşuyorsunuz sonra aniden kapı kayboluyor. Yerinde yok. Arkanıza baktığınızda kapıyı görüyorsunuz. Bir şekilde kapıdan geçmişsiniz. Kapıyı tekrar yokluyorsunuz. Kilitli. Ama anahtar deliği yok... The Father'ı konusunu bilmeden izlerseniz tam da bu hissi veriyor. Yaşlı bir adamın aklına mı güveneceğiz, çevresindeki insanlara mı, yoksa kameranın bize gösterdiklerine mi?

  Filmin yazar ve yönetmen koltuğunda oturan Florian Zeller, epey basit bir konuyu anlatımla ve şahane oyunculuklarla zenginleştirmiş.

  Anthony Hopkins bugün 83 yaşında ama…

 • Something Useful

  Something Useful

  ★★★★½

  Buzdolabına baktın mı? Bi' bak.

  Filmin eleştirisini yapacağım ama önce şunu bir aradan çıkartayım. Başlangıçtan itibaren gözüm Avukat Leyla'nın endam ve medeniyetine öyle alışmıştı ki, Gülistan'ın oturduğu yerden kalkma zahmetini göstermeyip koltukta yana dönmesi epey garibime gitti. Bir an keyifsizlik vurdu beni :D

  İşe Yarar Bir Şey hakikaten beni şaşırttı. Çok iyi olduğu söyleniyordu fakat beklentimi öyle aştı ki. Tren pencerelerindeki yansımalar bile yerli sinemamızda görmeye alışık olmadığımız bir dokunuşa sahip. Zaten bu filmin en büyük artısı müthiş sinematografisi olsa…