Evan has logged 17 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Following

Following

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry