Evan has logged 66 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Summertime

Summertime

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beans

Beans

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Orphans of the Storm

Orphans of the Storm

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lily Topples The World

Lily Topples The World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wimmin Hadn't Oughta Drive

Wimmin Hadn't Oughta Drive

1940
×
Edit this entry  
17
Rock 'n' Rodent

Rock 'n' Rodent

1967
×
★★★
Edit this entry  
17
Hamateur Night

Hamateur Night

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daffy Dilly

Daffy Dilly

1948
×
★★★½
Edit this entry  
17
Big Top Bunny

Big Top Bunny

1951
×
★★★
Edit this entry  
16
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Searchers

Searchers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Finding You

Finding You

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Limbo

Limbo

2020
×
★★★
Edit this entry