• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Grucifixion

  • Hawkeye

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The New Mutants

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • First Love

    ★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • An Inspector Calls

    ★½

  • Ted 2

    ★★★½

  • McFarland, USA

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • The Impossible

    ★★★½

  • Ted

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • The Inbetweeners Movie

    ★★★

  • Green Lantern

  • Paul

    ★★★

  • Kick-Ass

  • Quantum of Solace

    ★★

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Johnny English

    ★★★★½

  • 8 Mile

    ★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Planet of the Apes

    ★★

  • The World Is Not Enough

    ★★½

  • Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

    ★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Rush Hour

    ★★★★

  • Happy Gilmore

    ★★★★★

  • GoldenEye

    ★★★★

  • The Next Karate Kid

    ★½

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Batman

    ★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★½

  • Planes, Trains and Automobiles

    ★★★★

  • The Lost Boys

    ★★★½