Collin Taylor has logged 270 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wind

Wind

1996
×
Edit this entry  
16
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl Chewing Gum

The Girl Chewing Gum

1976
×
Edit this entry  
05
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry