Collin Taylor has logged 44 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★
Edit this entry  
22
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
18
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★
Edit this entry  
07
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry