TheCultureShocker has logged 72 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Splatter

Splatter

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Blood

First Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Missing

Missing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Laughing Gas

Laughing Gas

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1903
×
Read the review Edit this entry  
21
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry