Aaron has logged 51 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunting Party

The Hunting Party

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Will Follow

I Will Follow

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
xXx

xXx

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry