jacob ceris has logged 20 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luce

Luce

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nuts in May

Nuts in May

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sensitivity as Bread

Sensitivity as Bread

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harvie Krumpet

Harvie Krumpet

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry