• The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Ten Years Later: The Extended Pied Piper Documentary

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Primal

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • VFW

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★