• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★½

  • Dumbo

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★