v has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cellular

Cellular

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry