• Malignant

    ★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Detroit

    ★★★★★

  • The Villainess

    ★★★½

  • Life

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★★½

  • Clinical

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Into the Forest

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Colonia

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Victoria

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Blue Ruin

    ★★★★½

  • Stoker

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • The Front Line

    ★★★★