Joe has logged 26 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Times Square

Times Square

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The El Duce Tapes

The El Duce Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tread

Tread

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry