Joe has logged 25 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dream a Little Dream

Dream a Little Dream

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Summer School

Summer School

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The 2nd

The 2nd

2020
×
Edit this entry  
02
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry