josh has logged 62 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
San Pietro

San Pietro

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Train

The Train

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stuck

Stuck

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Go Go Tales

Go Go Tales

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Day in the Country

A Day in the Country

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edmond

Edmond

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary

Mary

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Our Daily Bread

Our Daily Bread

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Verotika

Verotika

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
King of the Ants

King of the Ants

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dagon

Dagon

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Space Truckers

Space Truckers

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hapax Legomena I: (nostalgia)

Hapax Legomena I: (nostalgia)

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Fortress

Fortress

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★
Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry