Andy has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hunted

Hunted

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Schizoid

Schizoid

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
After Midnight

After Midnight

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Somebody Up There Likes Me

Somebody Up There Likes Me

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Luz

Luz

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Countdown

Countdown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★
Read the review Edit this entry