• Tomb Raider

    ★★★★

  • In the Navy

    ★★½

  • Dr. No

    ★★★★★

  • The Border

    ★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Five Easy Pieces

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Sherlock Holmes and the Secret Weapon

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Buck Privates

    ★★½

  • Val

    ★★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★★

  • One Night in the Tropics

    ★★★

  • White Christmas

    ★★★★★