Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mercy

Mercy

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Wind

Wind

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Demonic

Demonic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nona

Nona

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brazen

Brazen

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Phobias

Phobias

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Score

Final Score

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Witches in the Woods

Witches in the Woods

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Covenant

The Covenant

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry