The Media Diorama has logged 35 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monsters: Dark Continent

Monsters: Dark Continent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hop

Hop

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Replacement

The Replacement

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seeking Justice

Seeking Justice

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo! Stage Fright

Scooby-Doo! Stage Fright

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Saw VI

Saw VI

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry