The Media Diorama has logged 81 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Greed

Greed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Angriest Man in Brooklyn

The Angriest Man in Brooklyn

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crank

Crank

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Switch

Kill Switch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry