Scott has logged 322 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
21
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Steve McQueen: The Man & Le Mans

Steve McQueen: The Man & Le Mans

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lizzie

Lizzie

2018
×
★½
Edit this entry  
15
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Source Family

The Source Family

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★½
Edit this entry  
06
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
04
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Edit this entry  
03
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Baby God

Baby God

2020
×
★★
Edit this entry  
02
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nightmares in Red, White and Blue

Nightmares in Red, White and Blue

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★½
Edit this entry  
19
78/52

78/52

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★½
Edit this entry