Scott has logged 45 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Vault

The Vault

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
27
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
Edit this entry  
24
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Scanners

Scanners

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Max Steel

Max Steel

2016
×
Edit this entry  
14
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bronze

The Bronze

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Company

Bad Company

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gleason

Gleason

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chapter 27

Chapter 27

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry