Danny has logged 593 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★★★
Edit this entry  
29
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Fire

White Fire

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Edit this entry  
24
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Edit this entry  
24
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Edit this entry  
24
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
The Flowers of War

The Flowers of War

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rum Diary

The Rum Diary

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Man Called Horse

A Man Called Horse

1970
×
★★★
Edit this entry  
06
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
TMNT

TMNT

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Birds

The Birds

1963
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★
Edit this entry