Danny has logged 38 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Action Point

Action Point

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Lost River

Lost River

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry