• Indiana Jones 5

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Rolling Like Thunder

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★

  • Squid Game

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Zone 414

    ★½

  • Encounter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Count Me In

    ★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • An Egg Rescue

    ★★

  • Respect

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Jackass Shark Week

    ★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • After Yang

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★