• Save Ralph

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • BLACKPINK: THE SHOW

  • Cookie Num Num

    ★★½

  • Dancing with the Cars

    ★★

  • Unparalleled Parking

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Loop

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★★

  • Wind

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Revolution and Land

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Peter's To-Do List

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Beatles: In The Life

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½