yousra has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN EVERLAND]

BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN EVERLAND]

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Maestro

The Maestro

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Made in China

Made in China

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Aespa: Black Mamba

Aespa: Black Mamba

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
BLACKPINK: THE SHOW

BLACKPINK: THE SHOW

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Double Patty

Double Patty

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
SMTOWN LIVE

SMTOWN LIVE "Culture Humanity"

2021
×
Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry